© Copyright 2021 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool
13 marca 2020

Mniejsza ilość czasu na naukę nie oznacza całkowitej rezygnacji z niej. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie drogi do pracy, czasu na siłowni czy innych okoliczności na doskonalenie języka. To sprawiło, że tak dużą popularnością cieszy się angielski biznesowy do słuchania. Oto ranking najlepszych miejsc w Internecie.

 

1. Business English Pod

 

Na stronie znajdziemy wiele podcastów i lekcji związanych z różnymi obszarami biznesu między innymi rozmową kwalifikacyjną, negocjacjami, czy spotkaniami biznesowymi.Plusem jest przejrzystość strony, ponieważ materiały są pogrupowane tematycznie. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Uwaga! To propozycja wyłącznie dla uczniów na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

 

2. BBC Business Daily

 

W przypadku tej pozycji już tytuł mówi sam za siebie. BBC to główna stacja telewizji i radia w Wielkiej Brytanii mająca liczne grono fanów na całym świecie. Na stronie znajdują się podcasty i krótkie filmiki, których tematyka jest związana z szeroko rozumianym biznesem. Dużym plusem jest różnorodność, ale chyba największą zaletą w tych czasach jest możliwość ściągnięcia nagrań na smartfona. Dzięki temu platforma wpisuje się w oczekiwania każdej aktywnej osoby. Doskonały sposób na naukę angielskiego podczas wieczornego joggingu czy w drodze do pracy :)

 

3. Marketing School

 

Jeśli Twoja praca zawodowa lub pasja jest związana z marketingiem internetowym to must-have! Dlaczego? Przede wszystkim, bo wiedza jest przekazywana przez praktyków.Jednym z wykładowców jest Neil Patel - twórca słynnego na całym świecie narzędzia do researchu słów kluczowych - Ubersuggest. Podcasty od Marketing School pozwolą Ci zrozumieć tajniki prowadzenia biznesu, a wszystko to opatrzone komentarzem ekspertów. Przykładowe tematy:

  • trendy e-commerce,
  • przegląd najlepszych konferencji marketingowych,
  • sposoby na wygenerowanie większego ruchu na blogu.

 

4. Startupsfortherestofus

 

Jesteś wieloletnim przedsiębiorcą, a może dopiero stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco to ta strona, jest dla Ciebie! Rob Wallis to rekin biznesu, który doradza i udziela cennych wskazówek dotyczących prowadzenia start-upu. Tylko w taki sposób może on przynieść korzyści. Rob jest znany ze sprzedaży swoich kilku firm...za grube miliony! Z pewnością udzieli Ci wskazówek, które pozwolą powtórzyć jego sukces.Wszystko to po angielsku, dzięki czemu z pewnością wzbogacisz swoje słownictwo!

 

5. Forbes

 

Ostatnia z propozycji, ale za to, jak bardzo znana i lubiana przez uczniów. Kanał YouTube słynnego czasopisma stwarza wiele możliwości na udoskonalenie języka. Lekki język,ciekawe tematy i newsy, a także wszechstronność pozwalają na bieżąco doskonalić angielski.Wśród tematów znajdują się zarówno te dotyczące małych biznesów, jaki międzynarodowych korporacji, przywództwa. Dziennikarze Forbes bacznie śledzą biznesowe trendy, dzięki czemu mają czytelnikowi do zaoferowania zawsze ciekawy content.To prosty sposób na podniesienie swoich kompetencji językowych!

 

 

 

Angielski biznesowy do słuchania. Poznaj 5 TOP platform!
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool