© Copyright 2021 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool
04 września 2020

Wirtualny świat języka angielskiego 

 

Na przestrzeni ostatnich miesięcy zajęcia w formie online zyskały na dużej popularności. Nasza szkoła również wyszła na przekór nowej sytuacji i rozwinęła skrzydła w zakresie lekcji online. I to rozwinęła je tak, że większość kursantów nie chciała powrócić na lekcje stacjonarne, kiedy pojawiła się taka możliwość ;-) 

 

Czym tak naprawdę charakteryzuje się nauka angielskiego online? Przede wszystkim wygodą, bo uczyć można się z każdego miejsca na świecie. Ale do tego raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Dla Chatschool najlepszym dowodem na to, że kursy online mają sens i sprawdzają się wśród grona aktywnych uczestników naszych zajęć są pozostawione feedbacki (opinie), sugerujące, że forma online jest tak samo efektywna, a zarazem wygodniejsza i tańsza. 

 

Zatem od czego zacząć, aby skorzystać z takich zajęć ? 

 

1. Na wstępie warto wypełnić formularz kontaktowy (LINK), dzięki czemu nasza administracja będzie mogła się skontaktować i opowiedzieć więcej o naszej szkole. A także odpowiedzieć na pytania, zaproponować osobę prowadząca, czy umówić lekcję próbną. Zazwyczaj po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Wami w przeciągu 24h. Możecie również sami zadzwonić do nas pod numer: 575 869 998  lub wysłać e-maila: kontakt@chatschool.pl 
 

 

2. Po umówieniu lekcji próbnej, administracja konsultuje termin z lektorem, a następnie potwierdza zajęcia wysyłając maila na podany w formularzu lub podczas rozmowy adres. E-mail zawiera najważniejsze informację o tym kiedy zajęcia mają się odbyć, logowanie do komunikatora, telefon kontaktowy w razie problemów z logowaniem i inne wskazówki przydatne przy lekcji online. 
 


 

3. W dniu lekcji próbnej o godzinie umówionej z administracją należy zalogować się pod podany w emailu link i wpisać hasło. Nasza szkoła korzysta z aplikacji Zoom, którą najwygodniej jest pobrać na komputer. Lektor podczas zajęć udostępnia swój ekran, dzięki czemu na pierwszych zajęciach można zobaczyć jak wyglądają nasze materiały, w oparciu o które prowadzone będą zajęcia. 
 


 

Pierwsze zajęcia przebiegają wedle pewnego schematu:

 

  • Lektor prowadzi krótką rozmowę po angielsku, dzięki której jest w stanie zorientować się na jakim poziomie aktualnie jest uczestnik i w ten sposób dobrać nasze autorskie materiały.

  • W czasie rozmowy trener językowy, rozmawia o zainteresowaniach, pracy i życiu codziennym. Dzięki czemu jest w stanie ocenić, który z trzech modułów będzie najbardziej interesujący: Business English, General English i Travel English. Wybór danego modułu jest głównie zależny od kursanta i uzgodnionych wraz z lektorem, celi językowych. Dodatkowo, aby zindywidualizować nasze zajęcia możliwy jest wybór danej dziedziny z konkretnego moduły. Przykładowo interesuje Cię kurs Business English, a najbardziej marketing? Nie ma żadnego problemu, gdyż mamy przygotowaną całą bazę materiałów zewnętrznych w obrębie konkretnej dziedziny!
     

  • To właśnie cele językowe i kamienie milowe są kolejnym punktem omawianym podczas lekcji próbnej. Celami są ogólne aspiracje językowe kursanta, które lektor będzie pomagał osiągnąć przez cały czas trwania kursu. Takim celem może być np. przełamanie bariery w rozmowie, albo zrozumienie zasad gramatyki. Natomiast kamienie milowe są to małe kroczki, które kursant będzie pokonywał z lekcji na lekcji, aby osiągnąć szczyt - czyli nasz ogólny cel językowy. Aby pokonywanie kolejnych trudności było bardziej efektywne, na bieżąco monitorowany będzie postęp poprzez wypełnianie kolejnych zadań językowych, postawionych przez lektora.
     

 
 

  • Po omówieniu wszystkich najważniejszych punktów, czyli: poziomu języka, modułów i celów językowych - czas na pytania. To w tym momencie lektor jest dla Was, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości co do samego kursu i planu nauki. Cała lekcja trwa około 30 minut i jest bezpłatna!


4. Po lekcji próbnej, w przeciągu 24h, administracja kontaktuje się z Wami i dopiero wtedy należy podjąć decyzję, czy kurs online w Chatschool to coś dla Was :D Rozmowa taka ma na celu domknąć kwestie formalne: rozmawiamy o wariancie kursu (pełny, czy skrócony), częstotliwości spotkań (dobierana indywidualnie według życzenia uczestnika), formie płatności (ratalnie, czy płatność jednorazowa) oraz danych do faktury. 

5. 
Następnie na emaila wysłana zostaje umowa, z którą można się na spokojnie zapoznać. W razie pytań administracja jest cały czas do Waszej dyspozycji! Wydrukowaną i podpisaną umowę, wystarczy zeskanować i wysłać mailowo na adres Chatschool. Zatem nie trzeba specjalnie przyjeżdżać do naszej siedziby! Wszystko odbywa się wirtualnie :) 

Razem z umową na Wasze skrzynki mailowe docierają 2 kolejne wiadomości: jedna udostępniająca folder z indywidualnymi notatkami, który będzie prowadzony przez lektora prowadzącego. Dodatkowo dołączony jest załącznik o językowych kamieniach milowych - czyli ustalone na lekcji próbnej cele i sposób ich osiągania podczas kursu.  A także kalendarz realizowanych wirtualnie spotkań, dzięki czemu macie wgląd kiedy odbyły się lekcje, ile spotkań zostało zrealizowanych oraz ile lekcji pozostało do końca. Drugi e-mail to dostęp do materiałów, który jest udostępniany przez cały czas trwania kursu. 

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ POZOSTAŁE LEKCJE OD LEKCJI PRÓBNEJ? 

 

Lekcje, które odbywają się już po wykupieniu kursu są przede wszystkim dłuższe. Trwają bowiem pełną godzinę zegarową, a nie 30 minut jak w przypadku lekcji próbnej. Również schemat takich zajęć jest nieco inny!

 

1. Na początku, standardowo należy połączyć się z lektorem za pomocą aplikacji Zoom. Dane do logowania są zawsze takie same jak przy lekcji próbnej. Lekcja zazwyczaj rozpoczyna się od krótkiej powtórki tego co było przerabiane poprzednio. Jeżeli lektor zadał w wolnym czasie obejrzenie video lub przeczytanie artykułu to jest to moment na omówienie treści. Prowadzący w  Chatschool uwielbiają korzystać z zewnętrznych źródeł i często wykorzystują je np. jako przedłużenie zajęć w domu, czyli “praca domowa” lub temat do dyskusji na zajęciach. Często komentarz do danego materiału jest rozwinięciem myśli autora tekstu/video, co przekłada się na praktyczne użycie języka zwiększając efekty nauki. Naszymi ulubionymi źródłami są m.in.: filmy z TED, czy artykuły BBC. 
 

2. Czasami zdarza się, że omówienie zagadnień domowych jest tak interesujące i  wielowątkowe, że zajmuje całą lekcję! Jednakże zazwyczaj lektor razem z kursantem wybierają temat z autorskich materiałów Chatschool. Następnie w oparciu o zadania zawarte w danym temacie lektor prowadzi konwersacje. Zazwyczaj rozmowa to dyskusja na dany temat, chodź przygotowanych też mamy wiele zadań praktycznych z użyciem nowego słownictwa zawartego w materiałach. W trakcie zajęć lektor na bieżąco poprawia kursanta i sporządza indywidualne notatki, do których kursant ma dostęp w formie elektronicznej cały czas. 
 


 

3. Po zakończonym konwersatorium, czas na powtórkę. Lektor uważnie przechodzi przez błędy i problematyczne słówka, które pojawiły się w trakcie zadań. Ma to na celu rozwiać ewentualne wątpliwości oraz ćwiczyć poprawność językową poprzez powtarzanie. 
 

4. Na sam koniec lektor może zadać pracę do domu. Zazwyczaj podstawą jaką wymagają nasi trenerzy językowi to ponowna analiza sporządzanych notatek. Nauka na własnych błędach to bardzo dobra forma utrwalenia problematycznego materiału! 

Dodatkowy lektorzy mają w zwyczaju przedstawić temat zaplanowany na następne spotkanie. Dzięki temu kursanci mogą już wcześniej przygotować się na następną lekcję.

 

ANGIELSKI ONLINE NA ŻYWO Z LEKTOREM!
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool