© Copyright 2021 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool

Nauka języka to nieustanne doskonalenie swoich obecnych umiejętności, ale też równoległe zdobywanie nowych. Nauka każdego języka wiąże się z poszerzaniem słownictwa, nauką przydatnych zwrotów, jak i poprawą akcentu. Doskonałym sposobem na to są lekcje z native speakerem. O tym, dlaczego warto w nie zainwestować, dowiecie się z poniższego artykułu.

 

 

Nauka angielskiego – od podstaw aż do biegłości językowej

 

Opanowanie podstaw jest niezbędne do osiągnięcia lepszej znajomości języka, aby w końcu dotrzeć do poziomu natywnego. Jest on dążeniem i marzeniem wielu osób zarówno tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem, jak i tych, które ją kontynuują.Znacznie łatwiej opanować podstawy języka obcego z polskim lektorem, który dokładnie objaśnia gramatykę. Na poziomach A1 i A2 uczniowie poznają średnio około 2 tysięcy najczęściej stosowanych słów i zwrotów. Jest to powszechną praktyką w Chatschool, gdzie angielski native speaker uczy dopiero od poziomu B1, kiedy słuchacz posiada już podstawową wiedzę, która pozwala mu zacząć opanowywać język na poziomie średnio-zaawansowanym. Z kolei na poziomie C2 nauka z native speakerem powinna być obowiązkowa, ponieważ poziom natywny oznacza posługiwanie się „żywym językiem”.

 

 

Nauka angielskiego z native speakerem

 

Nauka z nativem niesie ze sobą szereg korzyści. Angielski jest używany i potrzebny wszędzie,dlatego najważniejsze jest to, aby pozbyć się strachu przed mówieniem. Ten pozwala przełamać native speaker, angielski jest językiem używanym w codziennych sytuacjach w trakcie podróży, ale też w pracy. Mówienie jest też nieodzowną częścią każdej rozmowy rekrutacyjnej, dlatego ważne jest nie tylko okonstruowanie poprawnych wypowiedzi, ale też ich wymowa z poprawnym akcentem. Temu służą konwersacje, angielski podobnie jak wszystkie inne języki wiąże się z określonymi zasadami wymowy i stawiania akcentu. Native speaker pomoże nam opanować zwroty charakterystyczne dla danego języka. Mowa tu o idiomach i slangu, który jest stosowany w codziennych sytuacjach. To wszystko sprawi, że nabierzemy pewności językowej, dzięki czemu lepiej odnajdziemy się wśród ojczystych mówców danego języka.

 

 

Zajęcia z native speakerem – nie tylko język

 

Przewagą zajęć z nativem nad lekcjami z polskim nauczycielem jest możliwość bliższego poznania kultury danego kraju. Chodzi tu o obyczaje, literaturę, sztukę, kuchnię i typowe zwroty używane w danym kraju na co dzień. Lekcje z native speakerem to doskonały pomysł dla osób,które na co dzień pracują w środowisku międzykulturowym lub przygotowują się do wyjazdu zagranicę. Konwersacje pozwolą rozwinąć posiadane przez nas umiejętności, aby w końcu biegle mówić po angielsku.

Angielski z native speakerem - popraw swoje umiejętności językowe!
13 czerwca 2019
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool