© Copyright 2021 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool

Angielski należy do najbardziej powszechnych języków na świecie. To klucz, dzięki któremu otwieramy drzwi nie tylko do innych, często egzotycznych, kultur, ale także do ludzkich serc i umysłów. Sprawił, że opuściliśmy wieżę Babel i dostaliśmy możliwość zamieszkania na bezpiecznym przylądku Wzajemnego Zrozumienia. By się tam zakotwiczyć, powinniśmy oczywiście władać biegłą angielszczyzną. Gdy jednak myślimy o wkuwaniu podręczników oraz skostniałych zwrotów, zbiera się nam na mdłości. Na szczęście istnieją odmienne metody nauki angielskiego, znakomicie łączące przyjemne z pożytecznym.

 

W szkole językowej Chatschool prezentujemy innowacyjne podejście do przyswajania reguł lingwistycznych. Nie polega ono na uporczywym powtarzaniu archaicznych zdań, mających tyle wspólnego ze współczesnym angielskim, co Hugh Grant z Lady Gagą. Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z językiem najlepiej nawiązuje się poprzez rozmowę, czytanie książek w oryginale, czy oglądanie seriali. Przyjrzyjmy się youtubowym i netflixowym produkcjom, które skutecznie podszlifują nasz angielski.

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO? 
YOUTUBE I NETFLIX W TYM POMOGĄ!

22 października 2018
nauka angielskiego netflix

Poznajcie Rhett'a i Link'a 

 

YouTube jest serwisem pochłaniającym czas bez reszty. Dlaczego więc nie wykorzystać go do celów edukacyjnych? Do znakomitych seriali do nauki angielskiego na YouTube zalicza się na przykład kanał Good Mythical Morning, prowadzony przez parę amerykańskich dziennikarzy – Rhett’a i Link’a. Panowie kosztują różnych dziwnych rzeczy, biorą udział w pomysłowych konkurencjach oraz w zabawny sposób komentują poczynania gwiazd mniejszej i większej skali.  Często posługują się slangowymi zwrotami, żonglują dwuznacznymi żartami i aluzjami. Good Mythical Morning to fajny serial do nauki angielskiego, ponieważ Rhett i Link mają masę ciekawych koncepcji i pozostają autentyczni. Są przyjaciółmi od czasów wczesnoszkolnych, a ich wzajemne przywiązanie widać w każdym nagraniu.

Youtube'owa bitwa skrzydełkowa i kopalnia wiedzy

 

Żegnamy się z Good Mythical Morning, ale nie opuszczamy Internetu. Pora na First We Feast, a dokładniej podserię Hot Ones – kolejną propozycję z kategorii seriali do nauki angielskiego na YouTube. Sean Evans w towarzystwie rekinów show business’u wcina ze smakiem ostre skrzydełka kurczaka. Zadaje przy tym celebrytom pytania dotyczące kariery zawodowej i życia prywatnego. Udzielanie odpowiedzi nie jest łatwe, ponieważ pikantność sosów, którymi polane są drobiowe przysmaki, wzrasta proporcjonalnie do stopnia zawiłości podejmowanych przez Evansa kwestii. Poznajemy ludzką stronę największych sław – obserwujemy, jak posągowa Charlize Theron, uśmiechająca się na co dzień z okładek kolorowych magazynów, poci się z gorąca w studiu nagraniowym i pije hektolitry wody, a gwiazdor komedii Kevin Hart roni łzy niemocy, jedząc ekstremalnie ostre, finałowe skrzydełko. W Chat Coversation School rekomendujemy YouTube do szybkiego przyswojenia języka, ponieważ internetowi twórcy mają masę ciekawych koncepcji i formuła programów jest wciągająca. Co więcej, oprócz rozrywki znajdziemy na tym portalu także wiedzę - jeden z najpopularniejszych kanałów o nazwie Be Amazed, serwuje regularną dawkę informacji z zakresu nauki, psychologii, czy kultury.

Netflix zaproszeniem do serialowego świata

 

Z YouTube’a przechodzimy do Netflixa – internetowej wypożyczalni filmów i seriali. Netflix również stanowi doskonałe medium do nauki angielskiego – oferuje bowiem szerokie spectrum krótko- i pełnometrażowych produkcji, z których wyróżnić należy chwytający za serce serial „Anne with an E”. Zdumiewająco wiernie obrazuje on realia życia mieszkańców Zielonego Wzgórza, zachwyca zdjęciami i sylwetkami bohaterów. Doczekał się dwóch sezonów, obecnie trwają prace nad trzecim.

The Crown

 

Dobrym wyborem spośród seriali do nauki angielskiego na platformie Netflix jest także brytyjski „The Crown”, opowiadający o życiu królowej Elżbiety II. W fascynujący sposób ukazuje angielską monarchinię od czasów dzieciństwa w murach pałacu Buckingham, do starości. Dotąd powstały dwa sezony serialu. Brytyjski akcent, zwłaszcza jego windsorska odmiana, jest bardzo specyficzny – wystarczy obejrzeć fragmenty wywiadów udzielonych przez odtwórców głównych ról. Szczerze w nich wyznają, jak trudnym było nauczenie się arystokratycznego akcentu i rozszyfrowanie niektórych wypowiadanych w tej manierze słów – potwierdza to tezę naszej szkoły, że nawet mieszkańcy anglojęzycznego kraju miewają czasem problemy z komunikowaniem się między sobą.

Na drodze do wzajemnego zrozumienia
 

            Angielski należy do najbardziej powszechnych języków na świecie. To klucz, dzięki któremu otwieramy drzwi nie tylko do innych, często egzotycznych, kultur, ale także do ludzkich serc i umysłów. Sprawił, że opuściliśmy wieżę Babel i dostaliśmy możliwość zamieszkania na bezpiecznym przylądku Wzajemnego Zrozumienia. By się tam zakotwiczyć, powinniśmy oczywiście władać biegłą angielszczyzną. Gdy jednak myślimy o wkuwaniu podręczników oraz skostniałych zwrotów, zbiera się nam na mdłości. Na szczęście istnieją odmienne metody nauki angielskiego, znakomicie łączące przyjemne z pożytecznym.

 

            W szkole językowej Chat Conversation School prezentujemy innowacyjne podejście do przyswajania reguł lingwistycznych. Nie polega ono na uporczywym powtarzaniu archaicznych zdań, mających tyle wspólnego ze współczesnym angielskim, co Hugh Grant z Lady Gagą. Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z językiem najlepiej nawiązuje się poprzez rozmowę, czytanie książek w oryginale, czy oglądanie seriali. Przyjrzyjmy się youtubowym i netflixowym produkcjom, które skutecznie podszlifują nasz angielski.

 

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

Seriale na Netflix i YouTube stanowią świetne medium do nauki angielskiego. Angażują intelektualnie i emocjonalnie oraz sprawiają, że ucho przyzwyczaja się do sposobu mówienia i różnorodnych akcentów native speaker’ów. W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepiej przyswajamy wiedzę poprzez zabawę i rozrywkę. Pomyślcie tylko, jak wielką odczujecie satysfakcję, gdy w końcu obejrzycie ciekawy zagraniczny serial bez konieczności włączenia polskich napisów. Nie będziecie już lingwistycznymi rozbitkami, a wskoczycie na okręt płynący do Przylądka Wzajemnego Zrozumienia, za którego sterem stanie niezawodny kapitan Knowledge.