W nauce języka angielskiego najtrudniejsze są początki...

 

Zaczynając naukę języka, sądzimy, że opanowanie jego podstaw jest niemożliwe lub udaje się tylko nielicznym. Podobnie jest z każdą nową umiejętnością, którą chcemy opanować. Na tym etapie ekscytacja i myśl o nauce czegoś nowego miesza się ze strachem i pesymizmem. Jest to całkowicie normalne, ale należy pamiętać, że pozytywne nastawienie pomaga! Optymizm i energia do działania są obiecującym początkiem, jednak bywają też zwodnicze. Z jakimi pułapkami wiąże się nauka angielskiego od podstaw? Jedną z nich jest duży zapał do pracy, który sprawia, że chcemy opanować zbyt dużą ilość materiału naraz. Kolejnym częstym błędem jest nieumiejętny dobór materiałów do nauki, a także stopnia ich trudności.

 

 

Skuteczna nauka języka angielskiego dla początkujących

 

Jeśli już zdecydowaliśmy się na naukę angielskiego od podstaw to, warto opracować konkretny plan nauki i wyznaczyć sobie cel. Należy pamiętać,że powinien być on realny, dlatego niezbędne jest wyznaczenie terminu jego osiągnięcia. Oto przykładowe sformułowania celu:• W przyszłym roku pojadę na 2 miesiące do Londynu.• Za pół roku chcę być na poziomie komunikatywnym B1.• Za 10 miesięcy będę mówił płynniej po angielski (monitoruj postępy nagrywając się na dyktafon).• W 3 miesiące opanuję podstawy języka biznesowego.Jeśli nasz cel jest odległy i wymaga od nas dużej ilości czasu i pracy to warto podzielić go na mniejsze cele i rozłożyć je umiejętnie w czasie w myśl metody „małych kroków”. Najważniejsze, jednak niezależnie od celu, jaki sobie wyznaczymy, są realne działania, czyli praca, praca i jeszcze raz praca! Angielskiod podstaw to wyzwanie, które wymaga od nas aktywności, regularności i czasu. Na początku zacznijmy od opanowania gotowych angielskich zwrotów stosowanych w języku codziennym takich jak: „What's your name?”, „How are you?”. Warto zapisywać pytania wraz z odpowiedziami. W ten sposób będziemy przygotowani do aktywnego dialogu i będziemy czuć się po prostu pewniej. Kolejną skuteczną i polecaną metodą jest zapamiętanie 2000 najczęściej używanych słów w angielskim. Bez problemu znajdziemy je w Internecie, podobnie, jak gry edukacyjne i quizy, które ułatwią i uprzyjemnią nam naukę angielskiego. Istnieje wiele technik pamięciowych, więc metodą próbi błędów każdy może znaleźć najlepszą metodę dla siebie.

 

 

Zadbaj o różnorodność materiałów do nauki angielskiego!

 

Angielski dla początkujących ma być przede wszystkim atrakcyjną przygodą językową. To sprawi, że zmobilizujemy się do nauki języka, ale również będziemy ją w przyszłości chętnie kontynuować. Dlatego już na samym początku warto zadbać o różnorodność i atrakcyjność materiałów do nauki. Nauka według ściśle ustalonego i powtarzalnego schematu już dawno odeszła w niepamięć. Obecnie najlepszym źródłem różnego rodzaju materiałów jest Internet. Zanim zaczniemy mówić i pisać, musimy przede wszystkim nauczyć się słuchać. Doskonałym pomysłem jest oglądanie filmów tematycznych YouTube, czy przemówień na platformie TED, gdzie często są dostępne wersje: angielska i polska, co ułatwia rozumienie tekstu. Dobrze, jeśli wybierane przez nas treści mają związek z naszymi zainteresowaniami, ponieważ wtedy jest nam łatwiej się skoncentrować i zapamiętać przydatne zwroty i wyrażenia.

 

Język angielski dla początkujących, czyli jak zacząć naukę języka angielskiego

15 lipca 2019

Polityka prywatności

Regulamin

© Copyright 2020 by Chatschool

Angielski:

Blog

Praca/Job