© Copyright 2021 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool

Jedną z popularnych, a zarazem przyjemnych form nauki angielskiego są piosenki. Muzyka towarzyszy nam w różnych sytuacjach. Każdy z nas ma przecież swój ulubiony utwór, który zdarza mu się nucić. W jaki sposób uczyć się angielskiego, dzięki piosenkom?

 

 

Piosenki angielskie – skuteczna metoda nauki

 

Teksty piosenek są pisane tak, aby szybko zapadały w pamięć. Słowa towarzyszące muzyce są łatwiejsze w odbiorze szczególnie dla tak zwanych „słuchowców”, czyli osób,które uczą się poprzez wrażenia audytywne. Popularność piosenki zachęca nas do poznania i zrozumienia jej tekstu. Tłumaczenie piosenek stało się modne. Jest to również łatwy sposób nauki, ponieważ niewielka ilość treści i uniwersalny przekaz jest lepiej zapamiętywany. 


 

 

W jaki sposób tłumaczyć piosenki?
 

W dobie Internetu w łatwy i szybki sposób można znaleźć treści. Śledzenie tekstu linijka po linijce już dawno odeszło w niepamięć. Wszystko za sprawą specjalistycznych aplikacji. Jedną z nich jest LyricsTraining, która umożliwia również skorzystanie ze strony internetowej (zobacz tu: https://lyricstraining.com/) lub pobrania aplikacji. Znajdziemy tu piosenki po angielsku - zarówno te bardziej, jak i mniej znane, co sprawia, że każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Jak to działa? Po wybraniu utworu należy określić swój poziom, a do wyboru są aż cztery – od początkującego aż po zaawansowany. Zabawa polega na uzupełnianiu usłyszanych słów. Element wyzwania stanowi również odmierzający się czas, co ma działać mobilizująco.
 

Ta metoda nie tylko pozwala ćwiczyć koncentrację, ale również kształtuje słuch i pozwala doskonalić umiejętności językowe. Umiejętność wychwytywania losowo wybranych słów pomaga w zrozumieniu całościowego kontekstu zdania. Znajomość całego tekstu po angielsku jest niezbędna do wykonania tłumaczenia.

 


Dlaczego warto urozmaicać naukę języka angielskiego?


Monotonia nie sprzyja nauce języków, a wręcz przeciwnie do niej skutecznie zniechęca. Nauka języków wymaga kompleksowego podejścia, co pozwala na rozwinięcie różnorodnych kompetencji. Należy pamiętać, że każdy język jest żywą materią i wymaga praktycznego podejścia, dlatego piosenki do nauki angielskiego są uniwersalną metodą. Dzięki nim nauka nie tylko staje się przyjemniejsza, ale jest przeznaczona dla każdego niezależnie od tego, w jakim stopniu zaawansowania posługuje się językiem. Pozwala nie tylko rozumieć treści, ale też poznawać nowe słowa i zwroty. Plusem tej metody jest dowolność, ponieważ można wybrać piosenkę, kierując się własnym gustem muzycznym.Najczęściej odsłuchujemy ją kilka razy, dzięki czemu możemy ją zapamiętać, nauczyć się jej na pamięć, a w końcu śpiewać po angielsku z pełnym zrozumieniem!

 

http://lyricstraining.com

Nauka języka angielskiego z piosenek!
04 czerwca 2019
nauka angielskiego lyricstraining
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool