© Copyright 2023 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool
01 lutego 2023
Jeśli dopiero od niedawna uczysz się języka angielskiego i szukasz podstawowych wyrażeń i rozmówek, ten
25 stycznia 2023
Słowotwórstwo (word formation) w języku angielskim nie jest tematem specjalnie lubianym przez uczących się języka.
18 stycznia 2023
Rozprawka to przykład formalnego tekstu, który powinien opanować każdy przygotowujący się do matury rozszerzonej lub
11 stycznia 2023
Czasy w języku angielskim to ciekawy temat nie tylko ze względu na ich bogactwo zastosowania,

Najnowsze posty

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Hollywood i filmy brytyjskie zapewniają znakomitą rozrywkę. Chodząc do kina na te produkcje, doświadczamy silnych emocji i poznajemy amerykańską oraz angielską mentalność.

 

Bywa jednak tak, że dialogi tłumaczone są nieudolnie i fragmenty, przezabawne w oryginale, w polskiej wersji wywołują tylko lekki chichot.

 

Czy jest na to lekarstwo? Oczywiście!

 

Seanse filmowe bez ojczystego przekładu.

 

 

 

1. King's Speech

 

 

Zastanawiacie się nad filmem do nauki angielskiego dla początkujących?

 

Pomyślcie o „King’s speech”. Ta angielska produkcja opowiada o życiu brytyjskiego monarchy, Jerzego VI. Powodem utrapienia króla jest jąkanie, uniemożliwiające mu kierowanie krajem. By poradzić sobie z problemem, uczęszcza na terapię logopedyczną.

 

„King’s speech” będzie strzałem w dziesiątkę dla „językowych żółtodziobów”, bo Jerzy VI ćwiczy w filmie wymowę oraz uczy się prostych rymowanek, mających mu pomóc w walce z dysfunkcją.

 

Poznacie więc zarówno łatwe, jak i nieco bardziej skomplikowane konstrukcje zdaniowe.

 

 

 

2. Moonsun wedding

 

 

Jeśli macie ochotę na egzotykę, polecamy kino Bollywood. Dlaczego indyjskie propozycje okażą się właściwymi filmami na lekcje angielskiego?

 

Angielski jest jednym z głównych języków w tej części świata, więc znaleźć można wiele bollywoodzkich płyt DVD z angielskimi napisami.

 

Fundując sobie orientalny seans, łączycie przyjemne z pożytecznym – Wasze oczy cieszy feeria orientalnych kolorów, poznajecie tradycje tego kraju i szlifujecie angielszczyznę.

 

Moonsun wedding to opowieść osadzona we współczesnej wyższej klasie średniej w Indiach, gdzie zachodni styl życia mieszają się ze starymi tradycjami, takimi jak zaaranżowane wesele, które młoda Aditi akceptuje, gdy kończy romans z żonatym producentem telewizyjnym.

 

Pan młody jest Indianinem mieszkającym w Teksasie, a wszyscy krewni z obu rodzin, niektórzy z odległych miejsc, takich jak Australia, przyjeżdżają do New Delhi w porze monsunowej, aby wziąć udział w ślubie.

 

Warto wspomnieć, że Indie wiele lat pozostawały pod panowaniem Wielkiej Brytanii, więc pozytywnie zaskoczy Was ilość angielskich zwrotów pojawiających się w dialogach.

 
25 kwietnia 2022

Najlepsze filmy do nauki angielskiego

najlepsze filmy do nauki angielskiego dla początkujących
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

3. A Trip To Unicorn Island

 

 

Filmy do nauki angielskiego dostępne są też na YouTube, także wersji pełnometrażowej. Fakt, nie należą do najnowszych, ale każdy z nich stanowi dobry trening lingwistyczny.

 

Osobna kategoria to dokumenty nakręcone przez youtuberów – na uwagę zasługuje „A Trip To Unicorn Island” pomysłowej Lilly Singh, bądź „The Fluffy Movie” zabawnego Gabriela Iglesiasa.

 

Dzięki oryginalnej wersji językowej, otrzymamy bilet do świata najbardziej wpływowych gwiazd YouTube’a.

 

 

 

4. Voscreen

 

 

Pisząc o nauce języka poprzez filmy, warto wymienić platformę Voscreen.com. Znajdziemy tu fragmenty brytyjskich i amerykańskich produkcji, wybranych stricte pod kątem edukacyjnym.

 

Są więc łatwe filmy do nauki angielskiego, jak i średnio- oraz bardzo zaawansowane. Ustawiamy stopień trudności zdań wypowiadanych przez aktorów i odpowiadamy na pytania dotyczące konkretnych filmowych zdarzeń.

 

Oprócz tego, Voscreen.com stwarza szansę poznania trybów i czasów funkcjonujących w języku – otrzymujemy zatem sporą dawkę wiedzy w lekkostrawnej formie.

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool