Platforma do nauki angielskiego na żywo z lektorami I Chatschool

Bezpłatna lekcja

Umów bezpłatną lekcję

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

3. Nauka 2000 najczęściej używanych słów

 

Kolejny etap to zapamiętanie 2000 najczęściej używanych słów w angielskim. Bez problemu znajdziemy je w Internecie, podobnie, jak gry edukacyjne i quizy, które ułatwią i uprzyjemnią nam naukę angielskiego. Istnieje wiele technik pamięciowych, więc metodą prób i błędów każdy może znaleźć najlepszą metodę dla siebie.

 

Znajomość 2000 najczęściej używanych słów pozwala zrozumieć średnio ok. 80% wszystkich tekstów w języku angielskim. Jeśli znasz już 1000 takich słów, to bez problemu możesz porozmawiać o swoich codziennych sprawach.

 

Tutaj znajdziesz rzetelną, zaktualizowaną listę słów. Materiał został sporządzony przez trójkę doktorów, którzy wzięli na warsztat 2 miliardy słów z języka angielskiego i wybrali te najczęściej używane. Zajęło im to 4 lata. Sporządzili wiele przydatnych ćwiczeń do utrwalenia tych słów.

 

Lista angielskich słów dla początkujących do zapamiętania

 

 

 

4. Czasy, ale tylko 3!

 

Znajomość słów pozwoli na dogadanie się w stylu "Kali jeść, Kali pić". Angielski dla początkujących to przede wszystkim praktyczność. Natomiast, jeśli zależy nam na płynniejszym operowaniu językiem, to przychodzi pora na poznanie czasów w języku angielskim.

 

Poznaj jedynie 3 kluczowe czasy. Dogadasz się wszędzie za ich pomocą. Poniżej widnieje diagram, który pokazuje, jakie czasy są najczęściej używane.

 

Czasy angielski - nauka języka angielskiego dla początkujących3 angielskie czasy - angielski początkujący

 

 

 

5. Zainteresowania

 

Angielski dla początkujących ma być przede wszystkim atrakcyjną przygodą językową. To sprawi, że zmobilizujemy się do nauki języka, ale również będziemy ją w przyszłości chętnie kontynuować. Dlatego już na samym początku warto zadbać o różnorodność i atrakcyjność materiałów do nauki.

 

Nauka według ściśle ustalonego i powtarzalnego schematu już dawno odeszła w niepamięć. Obecnie najlepszym źródłem różnego rodzaju materiałów jest Internet. Zanim zaczniemy mówić i pisać, musimy przede wszystkim nauczyć się słuchać.

 

Doskonałym pomysłem jest oglądanie filmów tematycznych YouTube, czy przemówień na platformie TED, gdzie często są dostępne wersje: angielska i polska, co ułatwia rozumienie tekstu.

 

Nauka angielskiego od podstaw

 

Dobrze, jeśli wybierane przez nas treści mają związek z naszymi zainteresowaniami, ponieważ wtedy jest nam łatwiej się skoncentrować i zapamiętać przydatne zwroty i wyrażenia.

 

 

Twoja kolej

 

Zajdziesz daleko, jeśli będziesz przestrzegać tych 5 kroków. Odpowiednia motywacja oraz zabawa podczas przygody z językiem angielskim są nieoderwanym elementem skutecznej nauki. Życzymy Ci wytrwałości w postawionych celach językowych.

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool
Angielski dla początkujących

Angielski dla początkujących

26 kwietnia 2022
Zastosowanie used to i would

Zaczynając naukę języka, sądzimy, że opanowanie jego podstaw jest niemożliwe lub udaje się tylko nielicznym. Podobnie jest z każdą nową umiejętnością, którą chcemy opanować.

 

Na tym etapie myśl o nauce czegoś nowego miesza się ze strachem i pesymizmem. Jest to całkowicie normalne, ale należy pamiętać, że pozytywne nastawienie pomaga!

 

Optymizm i energia do działania są obiecującym początkiem, jednak bywają też zwodnicze. Źle dobrane materiały, czy brak pojęcia o nauce języka obcego może nas jedynie powstrzymać przed osiągnięciem celu. Z jakimi krokami wiąże się nauka angielskiego od podstaw?

 

 

 

1. Cel i kamienie milowe

 

Jeśli już zdecydowaliśmy się na naukę angielskiego od podstaw, to warto opracować konkretny plan nauki i wyznaczyć sobie cel. Należy pamiętać, że powinien być on realny, dlatego niezbędne jest wyznaczenie terminu jego osiągnięcia.

 

Cele mogą różnić się w zależności od poziomu zaawansowania. Dużo osób nie zaczyna od samego początku. Oto przykładowe sformułowania celu:

 

Jeśli nasz cel jest odległy i wymaga od nas dużej ilości czasu i pracy to warto podzielić go na mniejsze cele i rozłożyć je umiejętnie w czasie w myśl metody „małych kroków”.

 

Język angielski dla początkujących - cele i kamienie milowe

 

Najważniejsze, jednak niezależnie od celu, jaki sobie wyznaczymy, są realne działania, czyli praca, praca i jeszcze raz praca! Angielski od podstaw to wyzwanie, które wymaga od nas aktywności, regularności i czasu.

 

 

 

2. Nauka zwrotów do przetrwania

 

Na początku zacznijmy od opanowania gotowych angielskich zwrotów stosowanych w języku codziennym takich jak: „What's your name?”, „How are you?”, „How much". Warto zapisywać pytania wraz z odpowiedziami. W ten sposób będziemy przygotowani do aktywnego dialogu i będziemy czuć się po prostu pewniej.

 

Zakładając, że za tydzień masz wyjazd do anglojęzycznego kraju, to wiedza na temat często używanych zwrotów bardziej Ci się przyda, niż wiedza jak po angielsku jest kot, czy siostra.

 

Aplikacje mobilne chętnie wspomogą na początku tej wyboistej, językowej drogi. Aplikacją godną rozważenia na tym etapie nauki to Duolingo, gdzie stopniowo uczysz się zwrotów i słów na poziomie początkującym. Poznajesz coraz bardziej zaawansowane słownictwo.

 

Duolingo - nauka angielskiego od podstawDuolingo - angielski dla początkujących

 

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Najnowsze posty

25 maja 2024
W dzisiejszym świecie, w którym handel i współpraca biznesowa przekraczają granice państw, znajomość języka angielskiego
19 maja 2024
W kwestiach prawnych precyzyjne i jednoznaczne sformułowania to podstawa. W związku z tym znajomość specjalistycznego
11 maja 2024
Słownictwo związane z administracją to obszerny dział, obejmujący zagadnienia związane z organizacją codziennej pracy biura,
05 maja 2024
Rozmowy o pieniądzach są ważną częścią każdego języka. Pozwalają komunikować potrzeby i pragnienia oraz określać

© Copyright 2024 by Chatschool