© Copyright 2023 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool
01 lutego 2023
Jeśli dopiero od niedawna uczysz się języka angielskiego i szukasz podstawowych wyrażeń i rozmówek, ten
25 stycznia 2023
Słowotwórstwo (word formation) w języku angielskim nie jest tematem specjalnie lubianym przez uczących się języka.
18 stycznia 2023
Rozprawka to przykład formalnego tekstu, który powinien opanować każdy przygotowujący się do matury rozszerzonej lub
11 stycznia 2023
Czasy w języku angielskim to ciekawy temat nie tylko ze względu na ich bogactwo zastosowania,

Najnowsze posty

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Gdy myślimy o wkuwaniu podręczników oraz skostniałych zwrotów, zbiera się nam na mdłości. Na szczęście istnieją odmienne metody nauki angielskiego, znakomicie łączące przyjemne z pożytecznym.

 

Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z językiem najlepiej nawiązuje się poprzez rozmowę, czytanie książek w oryginale, czy oglądanie seriali. Przyjrzyjmy się serialom, kanałom na Netflix-ie i YouTube-ie, które skutecznie podszlifują nasz angielski.

 

 

 

 

Seriale do nauki angielskiego Netflix

 

The Crown

 

Seriale do nauki angielskiego Netflix - The Crown

 

Dobrym wyborem spośród seriali do nauki angielskiego na platformie Netflix jest brytyjski „The Crown”, opowiadający o życiu królowej Elżbiety II.

 

W fascynujący sposób ukazuje angielską monarchinię od czasów dzieciństwa w murach pałacu Buckingham, do starości. Powstały cztery sezony serialu.

 

Brytyjski akcent, zwłaszcza jego windsorska odmiana, jest bardzo specyficzny – wystarczy obejrzeć fragmenty wywiadów udzielonych przez odtwórców głównych ról.

 

Szczerze w nich wyznają, jak trudnym było nauczenie się arystokratycznego akcentu i rozszyfrowanie niektórych wypowiadanych w tej manierze słów – potwierdza to naszą tezę, że nawet mieszkańcy anglojęzycznego kraju miewają czasem problemy z komunikowaniem się między sobą.

 

 

 

 

Anne with an E

 

Seriale do nauki angielskiego Netflix - Anne with an E

 

Historia Anny oparta jest na powieściach Anne z Zielonego Wzgórza z 1908 roku kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.

 

Zdumiewająco wiernie obrazuje on realia życia mieszkańców Zielonego Wzgórza, zachwyca zdjęciami i sylwetkami bohaterów. Serial doczekał się trzech sezonów.

25 kwietnia 2022

Seriale do nauki angielskiego Netflix i YouTube

seriale do nauki angielskiego netflix
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

 

Seriale do nauki angielskiego na YouTube

 

Good Mythical Morning

 

Seriale do nauki angielskiego na YouTube - Good Mythical Morning

 

YouTube jest serwisem pochłaniającym czas bez reszty. Dlaczego więc nie wykorzystać go do celów edukacyjnych?

 

Do znakomitych seriali do nauki angielskiego na YouTube zalicza się na przykład kanał Good Mythical Morning, prowadzony przez parę amerykańskich dziennikarzy – Rhett’a i Link’a.

 

Panowie kosztują różnych dziwnych rzeczy, biorą udział w pomysłowych konkurencjach oraz w zabawny sposób komentują poczynania gwiazd mniejszej i większej skali.  Często posługują się slangowymi zwrotami, żonglują dwuznacznymi żartami i aluzjami.

 

Good Mythical Morning to fajny serial do nauki angielskiego, ponieważ Rhett i Link mają masę ciekawych koncepcji i pozostają autentyczni. Są przyjaciółmi od czasów wczesnoszkolnych, a ich wzajemne przywiązanie widać w każdym nagraniu.

 

 

 

First We Feast

 

Seriale do nauki angielskiego na YouTube - First We Feast

 

Żegnamy się z Good Mythical Morning, ale nie opuszczamy Internetu. Pora na First We Feast, a dokładniej podserię Hot Ones – kolejną propozycję z kategorii seriali do nauki angielskiego na YouTube.

 

Sean Evans w towarzystwie rekinów show business’u wcina ze smakiem ostre skrzydełka kurczaka. Zadaje przy tym celebrytom pytania dotyczące kariery zawodowej i życia prywatnego.

 

Udzielanie odpowiedzi nie jest łatwe, ponieważ pikantność sosów, którymi polane są drobiowe przysmaki, wzrasta proporcjonalnie do stopnia zawiłości podejmowanych przez Evansa kwestii.

 

Poznajemy ludzką stronę największych sław – obserwujemy, jak posągowa Charlize Theron, uśmiechająca się na co dzień z okładek kolorowych magazynów, poci się z gorąca w studiu nagraniowym i pije hektolitry wody, a gwiazdor komedii Kevin Hart roni łzy niemocy, jedząc ekstremalnie ostre, finałowe skrzydełko.

 

Rekomendujemy YouTube do szybkiego przyswojenia języka, ponieważ internetowi twórcy mają masę ciekawych koncepcji i formuła programów jest wciągająca.

 

Co więcej, oprócz rozrywki znajdziemy na tym portalu także wiedzę - jeden z najpopularniejszych kanałów o nazwie Be Amazed, serwuje regularną dawkę informacji z zakresu nauki, psychologii, czy kultury.

 

Seriale na Netflix i YouTube stanowią świetne medium do nauki angielskiego. Angażują intelektualnie i emocjonalnie oraz sprawiają, że ucho przyzwyczaja się do sposobu mówienia i różnorodnych akcentów native speaker’ów.

 

W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepiej przyswajamy wiedzę poprzez zabawę i rozrywkę. Pomyślcie tylko, jak wielką odczujecie satysfakcję, gdy w końcu obejrzycie ciekawy zagraniczny serial bez konieczności włączenia polskich napisów.

 

Nie będziecie już lingwistycznymi rozbitkami, a wskoczycie na okręt płynący do Przylądka Wzajemnego Zrozumienia, za którego sterem stanie niezawodny kapitan Knowledge.

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool