© Copyright 2022 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool

Gdy myślimy o wkuwaniu podręczników oraz skostniałych zwrotów, zbiera się nam na mdłości. Na szczęście istnieją odmienne metody nauki angielskiego, znakomicie łączące przyjemne z pożytecznym.

 

Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z językiem najlepiej nawiązuje się poprzez rozmowę, czytanie książek w oryginale, czy oglądanie seriali. Przyjrzyjmy się serialom, kanałom na Netflix-ie i YouTube-ie, które skutecznie podszlifują nasz angielski.

Seriale do nauki angielskiego Netflix i YouTube

25 kwietnia 2022
seriale do nauki angielskiego netflix

Seriale do nauki angielskiego Netflix

The Crown

Anne with an E

Dobrym wyborem spośród seriali do nauki angielskiego na platformie Netflix jest brytyjski „The Crown”, opowiadający o życiu królowej Elżbiety II.

 

W fascynujący sposób ukazuje angielską monarchinię od czasów dzieciństwa w murach pałacu Buckingham, do starości. Powstały cztery sezony serialu.

 

Brytyjski akcent, zwłaszcza jego windsorska odmiana, jest bardzo specyficzny – wystarczy obejrzeć fragmenty wywiadów udzielonych przez odtwórców głównych ról.

 

Szczerze w nich wyznają, jak trudnym było nauczenie się arystokratycznego akcentu i rozszyfrowanie niektórych wypowiadanych w tej manierze słów – potwierdza to naszą tezę, że nawet mieszkańcy anglojęzycznego kraju miewają czasem problemy z komunikowaniem się między sobą.

Żegnamy się z Good Mythical Morning, ale nie opuszczamy Internetu. Pora na First We Feast, a dokładniej podserię Hot Ones – kolejną propozycję z kategorii seriali do nauki angielskiego na YouTube.

 

Sean Evans w towarzystwie rekinów show business’u wcina ze smakiem ostre skrzydełka kurczaka. Zadaje przy tym celebrytom pytania dotyczące kariery zawodowej i życia prywatnego.

 

Udzielanie odpowiedzi nie jest łatwe, ponieważ pikantność sosów, którymi polane są drobiowe przysmaki, wzrasta proporcjonalnie do stopnia zawiłości podejmowanych przez Evansa kwestii.

 

Poznajemy ludzką stronę największych sław – obserwujemy, jak posągowa Charlize Theron, uśmiechająca się na co dzień z okładek kolorowych magazynów, poci się z gorąca w studiu nagraniowym i pije hektolitry wody, a gwiazdor komedii Kevin Hart roni łzy niemocy, jedząc ekstremalnie ostre, finałowe skrzydełko.

 

Rekomendujemy YouTube do szybkiego przyswojenia języka, ponieważ internetowi twórcy mają masę ciekawych koncepcji i formuła programów jest wciągająca.

 

Co więcej, oprócz rozrywki znajdziemy na tym portalu także wiedzę - jeden z najpopularniejszych kanałów o nazwie Be Amazed, serwuje regularną dawkę informacji z zakresu nauki, psychologii, czy kultury.

 

Seriale na Netflix i YouTube stanowią świetne medium do nauki angielskiego. Angażują intelektualnie i emocjonalnie oraz sprawiają, że ucho przyzwyczaja się do sposobu mówienia i różnorodnych akcentów native speaker’ów.

 

W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepiej przyswajamy wiedzę poprzez zabawę i rozrywkę. Pomyślcie tylko, jak wielką odczujecie satysfakcję, gdy w końcu obejrzycie ciekawy zagraniczny serial bez konieczności włączenia polskich napisów.

 

Nie będziecie już lingwistycznymi rozbitkami, a wskoczycie na okręt płynący do Przylądka Wzajemnego Zrozumienia, za którego sterem stanie niezawodny kapitan Knowledge.

Seriale do nauki angielskiego na YouTube

Historia Anny oparta jest na powieściach Anne z Zielonego Wzgórza z 1908 roku kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.

 

Zdumiewająco wiernie obrazuje on realia życia mieszkańców Zielonego Wzgórza, zachwyca zdjęciami i sylwetkami bohaterów. Serial doczekał się trzech sezonów.

YouTube jest serwisem pochłaniającym czas bez reszty. Dlaczego więc nie wykorzystać go do celów edukacyjnych?

 

Do znakomitych seriali do nauki angielskiego na YouTube zalicza się na przykład kanał Good Mythical Morning, prowadzony przez parę amerykańskich dziennikarzy – Rhett’a i Link’a.

 

Panowie kosztują różnych dziwnych rzeczy, biorą udział w pomysłowych konkurencjach oraz w zabawny sposób komentują poczynania gwiazd mniejszej i większej skali.  Często posługują się slangowymi zwrotami, żonglują dwuznacznymi żartami i aluzjami.

 

Good Mythical Morning to fajny serial do nauki angielskiego, ponieważ Rhett i Link mają masę ciekawych koncepcji i pozostają autentyczni. Są przyjaciółmi od czasów wczesnoszkolnych, a ich wzajemne przywiązanie widać w każdym nagraniu.

serial do nauki angielskiego netflix Crown
serial do nauki angielskiego netflix Anne with an E

Good Mythical Morning

First We Feast

serial do nauki angielskiego YouTube Good Mythical Morning
serial do nauki angielskiego YouTube First We Feast
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool