Aeon to internetowe czasopismo z siedzibą w Londynie, które publikuje artykuły, eseje i filmy dotyczące szeroko pojętej filozofii, nauki, psychologii, historii i kultury. Artykuły są bardzo ciekawe, czasami kontrowersyjne, pisane przez znanych autorów.
Aeon jest doskonałym źródłem inspiracji i refleksji dla osób zainteresowanych różnymi dziedzinami wiedzy. Treści są wysokiej jakości pod względem językowym. Jeśli czekają Cię egzaminy ustne z angielskiego, ten blog pomoże Ci poznać słownictwo, które ułatwi Ci rozmowę na tematy, które są ważne dla współczesnego świata.
Jeśli interesujesz się psychologią, sprawdź również Psyche, pokrewny blog od tych samych autorów.
The Guardian to jedna z największych brytyjskich gazet codziennych, która publikuje wiadomości, opinie i artykuły z różnych dziedzin, takich jak polityka, biznes, kultura, sport, nauka i wiele innych.
The Guardian jest znany z niezależnego i krytycznego podejścia do poruszanych spraw, a także z zaangażowania w ważne kwestie społeczne i polityczne.
Dzięki różnorodnym tematom każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czytanie The Guardian na pewno pomoże Ci zrozumieć bieżące wydarzenia na świecie i nauczy z łatwością o nich rozmawiać po angielsku.
Czytanie wysokiej jakości artykułów napisanych przez native speakerów w naturalny sposób wzbogaci Twoje słownictwo, gramatykę i umiejętność pisania, rozumienia tekstu, a nawet mówienia. Na dodatek dowiesz się kilku ciekawych rzeczy lub rozwiniesz swoje zainteresowania!
Jeśli jesteś już znudzona/y edukacyjnymi stronami do nauki języka angielskiego i szukasz innych źródeł do nauki, warto zwrócić uwagę na angielskie blogi. Dzięki nim nie tylko będziesz doskonalić swój angielski, ale dowiesz się też czegoś nowego na interesujący Cię temat.
W artykule przedstawiam pięć najciekawszych blogów po angielsku o różnej tematyce, tak aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Nauka języka może sprawiać przyjemność!
Spis treści:
The Marginalian, do niedawna znany jako Brain Pickings, to blog, który skupia się na tematach związanych z literaturą, sztuką, filozofią, psychologią, naukami społecznymi i innymi dziedzinami związanymi z kulturą i ludzką egzystencją.
Blog został założony w 2006 roku przez Marię Popovą i w przeciągu zaledwie kilku lat stał się jednym z najpopularniejszych blogów literackich w sieci. Autorka wydała w międzyczasie wiele książek, dla dzieci i dorosłych. Jej główną misją jest propagowanie literatury, myśli i idei, które mogą nam pomóc w codziennym życiu i zrozumieniu siebie.
Oprócz artykułów, esejów i recenzji książek znajdziesz tam również komentarze na temat różnych zagadnień związanych z kulturą i społeczeństwem. Wszystkie artykuły pisane są bardzo bogatym językiem, więc blog jest idealny dla tych na wyższym poziomie języka angielskiego.
Variety to amerykański magazyn założony w 1905 roku poświęcony przemysłowi rozrywkowemu. Znajdziesz tu ciekawostki, wywiady i plotki o gwizdach kina, telewizji, przemysłu muzycznego czy teatru. Blog jest idealny dla tych, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i wydarzeniami w branży.
Artykuły na tym blogu są często krótkie i pisane dość prostym językiem, przez co nadają się również dla początkujących. Obszerne wywiady czy wiadomości ze świata technologii i polityki, zadowolą tych bardziej zaawansowanych.
Wired to amerykańska strona, która zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływem na społeczeństwo i gospodarkę. Blog prezentuje najnowsze trendy i innowacje w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, robotyka, przemysł kosmiczny, biotechnologia i wiele innych. Na blogu znajdziesz również ciekawe artykuły z dziedziny biznesu, kultury i nauki.
Autor Joanna Leporowska
Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.
© Copyright 2024 by Chatschool