© Copyright 2022 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool
25 listopada 2022
Jaka jest różnica pomiędzy Present Simple i Present Continuous? Present Simple stosujemy gdy mówimy o
16 listopada 2022
Pomimo tego, że pisanie listów jest coraz częściej wypierane przez maile, nadal jest to umiejętność,
12 listopada 2022
Going to używamy gdy mówimy o naszych zamiarach lub gdy przewidujemy przyszłość. Jest jednym z
09 listopada 2022
Czasownik być to jedno z najważniejszych czasowników w każdym języku. W języku angielskim be służy

Najnowsze posty

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Poniżej prezentujemy listę dziesięciu stron, które pomogą Ci na każdym etapie nauki języka angielskiego. Wybraliśmy opcje odpowiednie dla każdego stopnia zaawansowania i potrzeb. Od narzędzi do samodzielnej nauki poprzez filmy i piosenki po kursy o bardziej tradycyjnej strukturze.

 

A wszytko to za darmo!

 


 

Spis treści

 

 


 

BBC Learning English

 

BBC Learning English

 

Jest to niewątpliwie jedna ze stron z najlepszej jakości materiałami podzielonymi na trzy poziomy — easy, medium i hard. Jest tutaj praktycznie wszystko — całe kursy oraz działy skupiające się na wymowie, słownictwie i gramatyce. Do tego biznesowy angielski i historyjki dla dzieci.

 

Na stronie często uczysz się na klipach z prawdziwych wiadomości,  dzięki czemu rozmawiasz o sprawach dziejących się w tym momencie na świecie. Polecamy serię 6 Minute English opartą na audycjach radiowych BBC. 

 

Learn English | British Council

 

Następna niezastąpiona strona do nauki języka angielskiego. Każdy nie zależnie od poziomu zaawansowania znajdzie tu coś dla siebie. Strona podzielona jest na sześć przejrzystych działów, gdzie w praktyczny i interaktywny sposób możesz doskonalić swoje umiejętności pisania, rozumienia ze słuchu czy mówienia. Strona posiada świetne artykuły i przykłady tekstów, maili czy esejów. British Council oferuje również fantastyczną stronę przeznaczoną dla dzieci — Learn English Kids

 

Cambridge English

 

Cambridge English oferuje nie tylko pomoc przy ogólnej nauce języka na każdym poziomie, ale także specjalistyczne lekcje dla przygotowujących się do egzaminów Cambridge. Wiele z zadań może być wykonywanych nawet w 10-15 minut więc możesz się uczyć nawet jeśli nie masz dużo czasu. Wszystkie zadania podzielone są pod względem tematycznym i poziomu zaawansowania.

 

Lingua

 

Lingua koncentruje się na zadaniach ćwiczących pisanie ze słuchu, czytanie i rozumienie ze słuchu. Pomimo tego, że strona oferuje pakiet premium, który daje nam dostęp do wszystkich materiałów, to duża część jest darmowa, z czego warto skorzystać jeśli uczymy się angielskiego na własną rękę. Zadania podzielone są na poziomy od A1 do C1. Ćwiczenia są dość krótkie, a nagrania audio dostępne są w kilku akcentach, co jest bardzo przydane w nauce rozumienia ze słuchu.

ted

 

TED

 

TED Talks to seria edukacyjnych i motywacyjnych wystąpień ekspertów z wielu dziedzin nauki, sztuki, finansów i innych. Często prowadzone są przez native speakerów, więc uczymy się na żywym języku w wielu różnych akcentach. Nagrania są bardzo ciekawe, przez co nauka nowych słówek czy rozumienia ze słuchu będzie sprawiała nam większą przyjemność. Każde video posiada napisy. Nie ma nic lepszego niż nauka nowych słów i wyrażeń w pełnym kontekście. TED Talks to idealne narzędzie, mimo że nie było z zasady stworzone do nauki języka.

Lyrics Training

 

Lyrics Training

 

Strona i aplikacja na telefon, oferująca naukę poprzez piosenki.  Słuchasz swojego ulubionego utworu, a na stronie pokazuje się wykonywany w danym momencie tekst, który musisz uzupełnić o brakujące wyrazy.

flo-joe

 

Flo-Joe

 

Idealna strona dla przygotowujących się do egzaminów Cambridge (FCE, CAE i CPE) i IELTS. Dostępne są próbki z każdej części egzaminu, dzięki czemu dowiesz się, na jakich tematach musisz się skupić najbardziej.

Word Reference (forum)

Word Reference (forum)

 

Zdarza Ci się czasami, że pomimo tego, że znasz zasady gramatyczne, nadal nie jesteś pewien/pewna, którego z wyrażeń użyć? Jeśli masz językowy dylemat, jest bardzo prawdopodobne, że ktoś inny już o to spytał na Word Reference. Na forum szybko znajdziesz odpowiedzi na pytania od native speakerów, którzy rozwieją Twoje wątpliwości i wytłumaczą językowe niuanse ze swojej perspektywy. 

duolingo

Duolingo

 

 

Szukasz darmowej apki, z której możesz korzystać gdy masz chwilę czasu lub czekasz w kolejce? Z Duolingo możesz zrobić jedną lekcję nawet w 5 minut. Nie jest to może metoda na kompletną naukę języka, ale jest to świetny sposób na pozostanie w kontakcie z językiem np. między cotygodniowymi lekcjami. Fajną opcją są zadania z wymowy, gdzie apka sprawdzi poprawność naszych wypowiedzi.