Platforma do nauki angielskiego na żywo z lektorami I Chatschool

Bezpłatna lekcja

Umów bezpłatną lekcję

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

Czterodniowy tydzień pracy

 

Nowoczesne technologie i rozwiązania znacznie usprawniły naszą pracę i, zdaniem wielu profesjonalistów, sprawiły, że pięciodniowy tydzień pracy nie jest już konieczny. A nawet więcej – jest przestarzały.

 

Chociaż pięciodniowy tydzień był świetnym modelem, kiedy normą była praca w XIX-wiecznych fabrykach, to dziś dłuższe godziny pracy wcale nie oznaczają większej produktywności. Wręcz przeciwnie.

 

Pierwsze eksperymenty wykazały, że krótszy tydzień pracy zwiększa retencję, satysfakcję i produktywność pracowników. Jednocześnie zmniejsza koszty dla pracodawców – szczególnie te związane z utrzymaniem biura czy zapewnieniem darmowych przekąsek. To także kolejny ukłon w stronę równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

 

Pomysły na benefity pracownicze

 

 

Szkolenia i rozwój

 

Inicjatywy szkoleniowe mogą przynieść korzyści członkom Twojego zespołu zarówno w pracy, jak i poza nią. Nowo nabyte umiejętności sprawiają, że pracownicy mogą lepiej wykonywać swoje obowiązki i zarazem – stają się cenniejszymi członkami firmy.

 

Inwestycja w naukę języków to jeden z najpopularniejszych sposobów na wsparcie rozwoju zawodowego pracowników. Kursy językowe przydają się w szczególności w globalnych środowiskach pracy, w których kontakt ze współpracownikami z innych krajów jest na porządku dziennym.

 

Udział w szkoleniach zwiększa komfort pracowników w komunikacji w językach obcych. Dzięki temu wykazują się większą aktywnością podczas spotkań i prezentacji, podczas których dzielą się wartościowymi refleksjami i pomysłami.

 

 

Programy mentorskie

 

Programy mentorskie to strategia rozwoju, która wymaga zaangażowania i czasu, a nie – inwestycji finansowej ze strony firmy. Parowanie nowych pracowników z doświadczonymi ekspertami pozwala na szybkie przekazanie podstawowej wiedzy i zapewnia dostęp do praktycznych porad.

 

Mentoring sprawdzi się jako świadczenie związane z rozwojem zawodowym zarówno dla osób mentorowanych, jak i samych mentorów.

 

 

Regularne badania

 

Dobrobyt pracowników zaczyna się od zdrowia fizycznego. Natłok obowiązków i pracy często sprawia, że trudno pamiętać o regularnych wizytach u lekarza. Dlatego cykliczne kontrole warto z góry uwzględnić w pakiecie świadczeń.

 

Jak wybrać najlepsze benefity?

 

 

Zniżki na zajęcia fizyczne

 

Choć karty sportowe to jeden z najbardziej oklepanych benefitów, to nie da się zaprzeczyć, że regularna aktywność fizyczna znacznie przyczynia się do spadku poziomu stresu wśród pracowników.

 

Zamiast wejściówek na siłownię, możesz rozważyć sponsorowanie cyklicznych zajęć w biurze. Pozbędziesz się w ten sposób największej przeszkody, która stoi na drodze wielu pracowników – ograniczonej ilości czasu na ćwiczenia.

 

 

Wyrazy uznania dla pracowników

 

Uznanie pracowników – czy to słowne, czy pieniężne, to istotny czynnik motywujący. Pochwały ze strony współpracowników lub przełożonych inspirują do dalszej pracy i szlifowania umiejętności. Z kolei bonusy finansowe wzmacniają poczucie celu, nagradzając ciężką pracę.

 

Docenianie i wynagradzanie pracowników wpływa na morale i podnosi poczucie przynależności do organizacji. Co więcej, sukces jednego pracownika często przekłada się także na pracę całego zespołu, zdopingowanego do osiągania lepszych wyników.

 

 

 

Jak wybrać najlepsze benefity?

 

Najlepsze benefity to takie, które odpowiadają oczekiwaniom pracowników. Jeśli stworzysz kompleksowy pakiet świadczeń, ale w rzeczywistości nikt nie będzie z nich korzystał, to równie dobrze mogłoby go nie być.

 

Planujesz wprowadzenie nowych benefitów w swojej firmie? Zacznij od spytania pracowników o ich pomysły. Przeprowadź ankietę i dowiedz się, jakie świadczenia uznają za korzystne dla siebie.

 

Nie wszystkie pomysły pracownicze będą wykonalne logistycznie czy finansowo, ale na pewno zapewnią ważny wgląd w ich potrzeby. Po przeprowadzonym reaserchu, wysłuchaniu różnych głosów i wprowadzeniu niezbędnych modyfikacji, bez problemu stworzysz funkcjonalny i atrakcyjny pakiet benefitów.

 

 

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool
Top 10 benefitów pracowniczych 2024

Top 10 benefitów pracowniczych 2024

27 kwietnia 2024

Najnowsze trendy zmieniają się wraz z priorytetami pracowników. Przez lata na listach najpopularniejszych benefitów pozapłacowych górowały ubezpieczenia medyczne i karty sportowe.

 

Jak będzie w 2024 roku? Jedno jest pewne – trzymając się jedynie sztampowych rozwiązań pozostaniesz w tyle.

 

Dzisiejsi pracownicy bardziej niż samą pensję cenią sobie atrakcyjny pakiet benefitów, który skupia się na ich indywidualnych potrzebach.

 

Jakie świadczenia zaoferować, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty na rynku? Ten przewodnik pomoże Ci wyjść naprzeciw oczekiwań pracowników, wzmocnić morale i produktywność zespołu.

 


 

Spis treści:

 

 


 

 

 

Jakich benefitów oczekują pracownicy w 2024 roku?

 

Dobry pakiet benefitów składa się i z niezbędnych świadczeń, które obecnie stanowią standard na rynku – takich jak opieka medyczna, i z nadprogramowych dodatków, o które proszą sami pracownicy.

 

W 2024 roku priorytetem staje się równowaga pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają zalety rozwiązań, które na pierwszym miejscu stawiają balans. Dzięki nim pracownicy są bardziej zrelaksowani i zmotywowani do pracy.

 

Szczególnego znaczenia nabiera także stan mentalny pracowników. Profesjonalne wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego staje się oczekiwanym standardem w pakietach świadczeń. Czy to w formie spotkań ze specjalistami, czy programów wellbeing – atrakcyjny pracodawca musi zadbać o dobrobyt swoich pracowników.

 

 

 

10 pomysłów na benefity pracownicze

 

Jakie benefity najlepiej zaoferować pracownikom? Poznaj trendy na 2024 rok.

 

Jakich benefitów oczekują pracownicy w 2024 roku?

 

 

Programy wellbeing

 

Programy wellbeing pomagają w budowaniu zdrowych nawyków. Mają na celu poprawę dobrostanu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego pracowników. W rezultacie podnoszą satysfakcję i motywację do pracy całych zespołów.

 

Świadczenia składające się na program wellbeing mogą uwzględniać zajęcia jogi, kluby aktywności pracowniczej czy darmowy dostęp do zdrowych przekąsek. Tego typu rozwiązania nie stanowią dużego obciążenia dla budżetu, a zarazem zachęcają do wspólnych aktywności i pomagają tworzyć silniejsze więzi między pracownikami.

 

 

Elastyczny czas pracy

 

Elastyczne godziny pracy to numer jeden jeśli chodzi o promowanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Pracownicy, którzy nie muszą martwić się o łączenie obowiązków rodzinnych z pracą, mogą być w pełni skupieni na osiąganiu swoich celów.

 

Większa kontrola nad harmonogramem dnia nie tylko redukuje poziom stresu, ale także pozwala pracownikom podjęcie pracy w najbardziej produktywnych dla nich godzinach.

 

 

Świadczenia finansowe

 

Mimo że pakiet świadczeń ma przede wszystkim charakter pozapłacowy, to istnieją także benefity pieniężne, które możesz zaoferować swoim pracownikom w ramach pośredniej rekompensaty finansowej.

 

Wynagrodzenie pośrednie wspiera ogólną sytuację finansową pracowników. Nie należy go mylić z wynagrodzeniem podstawowym czy różnymi bonusami – takimi jak premia czy prowizja od sprzedaży.

 

Pośrednia rekompensata może obejmować darmowe jedzenie i napoje w miejscu pracy, zniżki w sklepach, restauracjach i na wydarzeniach, składki na plan emerytalny, premię za polecenie pracownika czy samochód służbowy i zwrot kosztów paliwa.

 

10 pomysłów na benefity pracownicze

 

 

Płatny urlop

 

Zapewnienie pracownikom płatnych urlopów to zarówno obowiązek, jak i wyraz dobrej woli ze strony pracodawców. To także przejaw troski o zdrowie i dobrobyt pracowników w czasie dużych zmian życiowych.

 

Oprócz urlopów macierzyńskich, wprowadź także urlopy tacierzyńskie – dłuższe od tradycyjnych urlopów ojcowskich. Rozważ zwiększenie czasu wolnego podczas świąt. Zaoferuj dzień płatnego urlopu w urodziny. Zadbaj o retencję pracowników i wprowadź dodatkowe dni urlopowe w oparciu o staż pracy.

 

Płatny urlop ma pozytywny wpływ na morale i motywację pracowników, dlatego zawsze warto uwzględniać go przy planowaniu świadczeń pracowniczych.

 

 

Jagoda: Filolożka, językoznawczyni i tłumaczka angielskiego.

Autor Jagoda

 

 

Filolożka, językoznawczyni i tłumaczka angielskiego. Wychowała się na brytyjskich klasykach literatury – po latach czyta je ponownie, tym razem w oryginale. Pasjonuje się angielskimi dialektami, które eksploruje podczas wymiany listów z pen pals z Kanady i Australii. Podczas nauki języków stawia na praktyczne podejście i poznawanie fraz przydatnych w codziennych sytuacjach.

 

Najnowsze posty

25 maja 2024
W dzisiejszym świecie, w którym handel i współpraca biznesowa przekraczają granice państw, znajomość języka angielskiego
19 maja 2024
W kwestiach prawnych precyzyjne i jednoznaczne sformułowania to podstawa. W związku z tym znajomość specjalistycznego
11 maja 2024
Słownictwo związane z administracją to obszerny dział, obejmujący zagadnienia związane z organizacją codziennej pracy biura,
05 maja 2024
Rozmowy o pieniądzach są ważną częścią każdego języka. Pozwalają komunikować potrzeby i pragnienia oraz określać

© Copyright 2024 by Chatschool