Platforma do nauki angielskiego na żywo z lektorami I Chatschool

Bezpłatna lekcja

Umów bezpłatną lekcję

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

 

4. Startups for the rest of us

 

Jesteś wieloletnim przedsiębiorcą, a może dopiero stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco to ten podcast biznesowy, jest dla Ciebie!

 

Rob Wallis to rekin biznesu, który doradza i udziela cennych wskazówek dotyczących prowadzenia start-upu. Rob jest znany ze sprzedaży swoich kilku firm...za grube miliony!

 

Z pewnością udzieli Ci wskazówek, które pozwolą powtórzyć jego sukces. Wszystko to po angielsku, dzięki czemu z pewnością wzbogacisz swoje słownictwo.

 

podcasty do nauki angielskiego

 

 

 

5. BBC Business Daily

 

W przypadku tej pozycji już tytuł mówi sam za siebie. BBC to główna stacja telewizji i radia w Wielkiej Brytanii mająca liczne grono fanów na całym świecie.

 

Na stronie znajdują się nagrania i krótkie filmiki, których tematyka jest związana z szeroko rozumianym biznesem. Dużym plusem jest różnorodność, ale chyba największą zaletą w tych czasach jest możliwość ściągnięcia nagrań na smartfona.

 

Dzięki temu platforma wpisuje się w oczekiwania każdej aktywnej osoby. Doskonały sposób na naukę angielskiego podczas wieczornego joggingu czy w drodze do pracy :)

 

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool
biznesowe podcasty po angielsku

Biznesowe TOP 5 podcasty po angielsku - znasz je?

26 kwietnia 2022

Mniejsza ilość czasu na naukę nie oznacza całkowitej rezygnacji z niej. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie drogi do pracy, czasu na siłowni czy innych okoliczności na doskonalenie języka.

 

To sprawiło, że tak dużą popularnością cieszy się angielski biznesowy do słuchania. Oto ranking najlepszych miejsc w Internecie.

 

 

 

1. The $100 MBA

 

Omar Zenhom uczęszczał do prestiżowej Wharton School of Business. Sfrustrowany systemem edukacji, który nie traktował priorytetowo potrzeb uczniów, postanowił zmienić dyskurs.

 

Podcast ma ponad 120 000 codziennych słuchaczy i obejmuje szeroki zakres praktycznych tematów: jak inwestować w swój biznes, jak ustalać stawki, strategie rozwoju listy e-mailowej i pozornie niekończącą się listę innych tematów.

 

Fani uwielbiają kompaktowe odcinki, z których większość trwa mniej niż 15 minut. 

 

 

 

2. The Joe Rogan Experience

 

Ten podcast nie dotyczy jedynie Business English. Prowadzący Joe Rogan spotyka się ze śmietanką tego świata. Jego goście to między innymi: Mike Tyson, Elon Musk, Kevin Hart. 

 

Tematy dotyczą sfer biznesu, finansów, kariery, prawd życiowych i wielu innych. Te podcasty trwają średnio 2-3 godziny i są skarbnicą wiedzy.

 

biznesowe podcasty po angielsku

 

 

3. Marketing School

 

Jeśli Twoja praca zawodowa lub pasja jest związana z marketingiem internetowym to ten podcast to must-listen!

 

Dlaczego? Przede wszystkim wiedza jest przekazywana przez praktyków.

 

Jednym z wykładowców jest Neil Patel - twórca słynnego na całym świecie narzędzia do researchu słów kluczowych - Ubersuggest oraz twórca jednej z największych na świecie agencji marketingu NP Digital.

 

Podcasty od Marketing School pozwolą Ci zrozumieć tajniki prowadzenia cyfrowego marketingu, a wszystko to opatrzone komentarzem ekspertów.

 

Przykładowe tematy:

  • trendy e-commerce,

  • przegląd najlepszych konferencji marketingowych,

  • sposoby na wygenerowanie większego ruchu na blogu.

 

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Najnowsze posty

31 maja 2023
Wraz z rozwojem internetu i wiadomości tekstowych, rozwijał się język skrótów, mający za zadanie w
24 maja 2023
W dzisiejszych czasach mamy możliwość studiowania lub pracy praktycznie na całym świecie. Czasami, musimy jednak
17 maja 2023
Kolokacje to często używane połączenia wyrazów (np. rynek pracy, spełniać marzenia). Sprawiają one, że język
10 maja 2023
Anglicy uwielbiają rozmawiać o pogodzie. Jest to świetny sposób na przełamanie lodów, rozluźnienie atmosfery przed

© Copyright 2023 by Chatschool