© Copyright 2023 by Chatschool

Facebook - Chatschool
Instagram - Chatschool
01 lutego 2023
Jeśli dopiero od niedawna uczysz się języka angielskiego i szukasz podstawowych wyrażeń i rozmówek, ten
25 stycznia 2023
Słowotwórstwo (word formation) w języku angielskim nie jest tematem specjalnie lubianym przez uczących się języka.
18 stycznia 2023
Rozprawka to przykład formalnego tekstu, który powinien opanować każdy przygotowujący się do matury rozszerzonej lub
11 stycznia 2023
Czasy w języku angielskim to ciekawy temat nie tylko ze względu na ich bogactwo zastosowania,

Najnowsze posty

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Żyjemy w czasach, w których prym wiodą nowoczesne technologie. Komunikacja za pomocą mediów społecznościowych jest codziennością prawie każdego z nas.

 

Podobnie jest z nauką online, która w ciągu kilku lat, zyskała już spore grono zwolenników. Jakie są korzyści i dlaczego warto uczyć się języka za pomocą tej metody?

26 kwietnia 2022

Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Internet?

angielski przez Internet
Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

Angielski przez Internet i jego korzyści

 

Nauka za pomocą narzędzi online to bardzo wygodny sposób nauki języka. Niezależność jest znakiem naszych czasów, a nauka online idealnie wpisuje się w to założenie. Dostęp do Internetu sprawia, że możemy uczyć się w sposób dotąd niespotykany.

 

Do najważniejszych korzyści nauki angielskiego przez Internet należą:

 

 

1. Oszczędność czasu

 

Nie potrzebujemy dojeżdżać do naszego nauczyciela. Stanie w korkach staje się przeszłością. Co więcej, nie na ma konieczności dbania o zewnętrzny wygląd, odzież. 

 

 

2. Brak dodatkowych kosztów

 

Nie musimy wydawać na dojazdy do lektora. Koszty benzyny, czy biletów miejskich stale wzrastają. Przy zajęciach online jesteśmy do przodu o parę złotych miesięcznie.

 

 

3. Dostęp do lektorów z całego świata

 

Możemy czerpać wiedzę od lektorów znajdujących się po drugiej stronie globu. Chcesz lektora z Kanady? Nie ma problemu. A może z Filipin?

 

 

4. Wygoda

 

Nie raz słyszeliśmy historie, że uczniowie są w stanie konwersować wygodnie na kanapie i przy okazji palić papierosy lub popijać lampkę wina. Prawdopodobnie, to by nie przeszło w realu.

 
 

5. Dowolne miejsce

 

Uczyć można się z dowolnego kraju i miejsca. Jest to nauka bez wyrzeczeń, ponieważ lekcje możemy zrealizować nawet, będąc na wyjeździe służbowym, czy na wakacjach.

 
 

6. Wygoda

 

Niewątpliwą zaletą jest również obecność materiałów online, co sprawia, że mamy do nich nieograniczony dostęp. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu, co rozwiązuje problem z niekończącymi się kserówkami i zagubionymi kartkami.

 

Mam nadzieję, że wymienione korzyści otworzą Ciebie na chęć wypróbowania nauki angielskiego online. Wiele osób zmieniło postrzeganie nauki języka przez Internet po pierwszych zajęciach z lektorem.

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool