Platforma do nauki angielskiego na żywo z lektorami I Chatschool

Bezpłatna lekcja

Umów bezpłatną lekcję

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

Korzyści z nauki angielskiego w biznesie online

 

Kursy skupiające się na nauce Business English to szkolenia na poziomie zaawansowanym, przygotowujące do pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym. W przeciwieństwie do tradycyjnych szkoleń językowych, skupiających się na leksyce i czasach gramatycznych, oferują naukę specjalistycznego słownictwa oraz rozmówki, które odzwierciedlają konkretne profesjonalne sytuacje – np. prowadzenie prezentacji dla klientów, negocjowanie umów czy udział w konferencjach.

 

Kursy językowe online, często bardziej elastyczne i ekonomiczne niż zajęcia stacjonarne, oferują firmom i pracownikom wiele korzyści. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

 

Korzyści z nauki angielskiego w biznesie online

 

 

Spersonalizowane doświadczenie edukacyjne

 

Szkolenia angielskiego online dostosowywane są do potrzeb danego kursanta czy grup pracowników. Lektorzy Chatschool dopasowują lekcje do indywidualnego stylu uczenia się każdej osoby, co umożliwia naukę we własnym tempie oraz skupienie się na tych obszarach, które wymagają szczególnej poprawy.

 

Przed rozpoczęciem wirtualnych spotkań każdy z pracowników przystępuje do testu poziomującego – podstawowego testu wyboru, który pomaga ocenić zaawansowanie językowe danego ucznia.

 

Zdarza się jednak, że wyniki tego typu sprawdzianu zdeterminowane są przez łut szczęścia. Dlatego Chatschool oferuje także opcję indywidualnej oceny umiejętności przez wykwalifikowanego metodyka. Aby ustalić przebieg kursu i odpowiednio pokierować przyszłych uczniów, metodyk zadaje pytania dotyczące celów rozwojowych oraz nauki języka angielskiego w kontekście zawodowym.

 

Kursanci mogą spersonalizować swoje doświadczenie edukacyjne poprzez wybór formy zajęć. Lekcje online odbywają się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Grupy zajęciowe są przy tym bardzo kameralne, dzięki czemu każdy z uczniów może wynieść z nich jak najwięcej. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby część Twoich pracowników odbywała zajęcia z lektorami w formie 1:1, a część – w grupach.

 

Zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów i native speakerów – wybór należy do Ciebie. Kursanci mogą kontynuować naukę z jednym, stałym nauczycielem lub zmieniać go w trakcie trwania szkolenia.

 

Materiały, tematy lekcji oraz słownictwo dostosowywane są do indywidualnych potrzeb kursantów. Zajęcia zorganizowane są tak, aby pracownicy nabrali większej swobody w posługiwaniu się językiem angielskim, a jednocześnie, aby sama nauka przebiegała płynnie i bezstresowo.

 

Ponadto, kursanci otrzymują informację zwrotną po każdym spotkaniu online. Dzięki temu mogą na bieżąco monitorować swoje postępy i pracować nad swoimi słabymi punktami.

 

 

Elastyczność, wygoda i możliwość wyboru

 

Zajęcia online oferują pełną wygodę i elastyczność. Pracownicy firm mogą przystępować do kursu w dowolnym miejscu i czasie. Jedyne, czego potrzebują, to dostęp do Internetu, słuchawki z mikrofonem oraz laptop lub telefon z kamerą.

 

Korzyści z nauki angielskiego dla firm

 

Lektorzy Chatschool prowadzą zajęcia codziennie od 6:00 do 24:00. Wybór terminu leży po stronie kursantów. W razie potrzeby uczniowie mają także możliwość odwołania zajęć do 24 godzin przed ich odbyciem bez żadnych konsekwencji.

 

Szkolenia grupowe zorganizowane są tak, aby niezależnie od lokalizacji firmy, jej oddziałów i pracowników, wszyscy kursanci mogli zebrać się na jednej platformie w wybranym czasie. Koordynacja szkolenia leży po stronie Chatschool, dzięki czemu nie musisz przejmować się elementami logistycznymi.

 

 

Dostęp do native speakerów

 

Choć wielu wykwalifikowanych lektorów angielskiego posługuje się nim jako drugim językiem, to nauka z native speakerem ma swoje zalety. Przede wszystkim, ojczyści użytkownicy języka mają szerszy zasób słownictwa niż obcokrajowcy. Są także dobrze zorientowany w różnych dialektach, idiomach i niuansach.

 

Lektor, który jest zarazem native speakerem, pomoże kursantom zrozumieć, w jaki sposób używać danego słownictwa i formalnych zwrotów w środowisku biznesowym. Może przy tym zwrócić uwagę także na niewerbalne elementy komunikacji – takie jak mowa ciała i ton głosu.

 

Co więcej, decydując się na zajęcia online, możesz wybrać lektora, który pochodzi z regionu, w którym zlokalizowana jest Twoja firma lub większa część bazy klientów. Dzięki temu Twoi pracownicy mogą poznać wyrażenia specyficzne dla brytyjskiego lub amerykańskiego Business English.

 

 

Opłacalność

 

Kursy angielskiego online wykorzystują materiały cyfrowe. Nie wymagają także sali lekcyjnej. Wirtualne spotkania eliminują typowe koszty szkolenia – takie jak koszty transportu, wynajmu obiektów czy zakwaterowania pracowników z innych miast.

 

Programy językowe online zapewniają wysokiej jakości kursy w przystępnych cenach, niezależnie od lokalizacji lektorów i pracowników. Ponadto, baza lektorów Chatschool została dobrana tak, aby umożliwić Twojej firmie znalezienie korepetytorów, którzy będą odpowiadać Twojemu budżetowi czy innym specyficznym kryteriom.

 

 

Nauka wsparta technologią

 

Zajęcia online umożliwiają kursantom naukę wszędzie tam, gdzie mają dostęp do Internetu. Lekcje odbywają się w czasie rzeczywistym i twarzą w twarz – choć nieraz lektorzy i uczniowie umiejscowieni są w zupełnie innych miejscach i strefach czasowych. Twoi pracownicy mogą poznawać tajniki angielskiego w biznesie w godzinach pracy lub w czasie wolnym.

 

Ponadto, program szkoleniowy Chatschool wsparty jest bazą informacji i ćwiczeń online dostępnych dla wszystkich kursantów. Materiały opracowywane są przez doświadczonych metodyków i pokrywają tematy zajęć oraz ćwiczenia z poszczególnych działów.

 

Kursanci mają także stały dostęp do swoich indywidualnych ocen, systematycznie przygotowywanych przez korepetytorów. Każda lekcja zostaje oceniona tuż po jej zakończeniu, dzięki czemu Twoi pracownicy otrzymują natychmiastowy feedback.

 

Aby dalej rozwijać formę kursu i ulepszać oferowane usługi, Chatschool udostępnia także  ankiety dla kursantów, które umożliwiają im cykliczne wyrażanie swoich opinii i potrzeb.

 

Kursy angielskiego w biznesie – podsumowanie

 

 

 

Kursy angielskiego w biznesie – podsumowanie

 

Współczesne realia nieraz powodują problemy z zachowaniem równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Pracownicy, którzy mają dostęp do kursów online, zyskują pełną kontrolę nad harmonogramem szkoleń zawodowych. Dzięki temu mogą odbywać lekcje w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

 

Wirtualne zajęcia to także nieograniczony dostęp do dodatkowych ćwiczeń i lekcji, które pozwalają na samodzielną powtórkę omawianych materiałów.

 

Na spotkaniach indywidualnych i w kameralnych grupach zajęciowych, udzielający lekcji online korepetytorzy, mogą w pełni skupić się na potrzebach swoich kursantów. Zajęcia zaprojektowane są tak, aby to uczniowie mieli najwięcej czasu na konwersacje i ćwiczenie swoich umiejętności wymowy.

 

Kursy językowe dla firm przynoszą wymierne korzyści i pracownikom, i pracodawcom. Dzięki programom szkoleniowym Chatschool pracodawcy zyskują wykwalifikowaną dwujęzyczną kadrę, która po odbytym kursie posługuje się angielskim bez zbędnych oporów. Zajęcia z Business English otwierają przed pracownikami możliwości współpracy z klientami na całym świecie, udziału w międzynarodowych konferencjach oraz reprezentacji firmy w skali globalnej.

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool
Angielski w biznesie – korzyści z kursów online

Angielski w biznesie – korzyści z kursów online

24 lutego 2024

Angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Wiele osób swobodnie posługuje się nim w codziennych sytuacjach. Ale czy płynność językowa na poziomie konwersacyjnym wystarcza, aby komunikować się po angielsku w profesjonalnym środowisku?

 

Współczesny zglobalizowany rynek pracy wymaga znajomości angielskiego zarówno od kandydatów, jak i wieloletnich pracowników. Uznawany za uniwersalny język biznesu, angielski pełni kluczową rolę w komunikacji branżowej.

 

Angielski biznesowy (Business English) znacznie różni się od swojej tradycyjnej odmiany, używanej na co dzień w sytuacjach towarzyskich czy podczas podróży. Jest bardziej formalny i bazuje na specjalistycznej terminologii oraz żargonie branżowym. Co więcej, wymaga unikania wyrażeń slangowych i skrótowych.

 

Aby zachować konkurencyjność na rynku, firmy oraz ich pracownicy muszą dbać o biegłą znajomość angielskiego biznesowego. Jedną z najwygodniejszych i najskuteczniejszych metod na podszkolenie się w tym zakresie są kursy językowe online.

 

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twoi pracownicy przygotowali się do prowadzenia konferencji branżowych, czy poprawili swoje umiejętności w zakresie rozmów z klientami, szkolenia online niosą ze sobą wiele korzyści. Oto kilka z nich.

 


 

Spis treści:
 

 


 

Dlaczego warto opanować Business English?

 

 

Dlaczego warto opanować Business English?

 

Znajomość języka angielskiego w biznesie niesie ze sobą szereg korzyści zawodowych. Od usprawnienia komunikacji, przez lepsze kontakty z międzynarodowymi klientami, aż po możliwości awansu.

 

Firmy, których pracownicy opanowali znajomość angielskiego w biznesie, mogą liczyć na lepsze rezultaty. Oto kilka zalet, jakie niesie ze sobą inwestycja w przeszkolenie personelu w zakresie Business English.

 

  1. Wzmocnienie wizerunku firmy.

  2. Usprawnienie komunikacji w miejscu pracy.

  3. Otwarcie pracowników na nowe możliwości biznesowe.

  4. Ułatwienie przepływu informacji.

  5. Zwiększenie wyników firmy.

 

Dobra znajomość Business English jest podstawą sukcesu zawodowego w wielu branżach i dziedzinach. Firmy, szczególnie te usytuowane na międzynarodowych rynkach, mogą jedynie zyskać na zapewnieniu swoim pracownikom solidnego szkolenia z języka angielskiego w biznesie.

 

 

Jagoda: Filolożka, językoznawczyni i tłumaczka angielskiego.

Autor Jagoda

 

 

Filolożka, językoznawczyni i tłumaczka angielskiego. Wychowała się na brytyjskich klasykach literatury – po latach czyta je ponownie, tym razem w oryginale. Pasjonuje się angielskimi dialektami, które eksploruje podczas wymiany listów z pen pals z Kanady i Australii. Podczas nauki języków stawia na praktyczne podejście i poznawanie fraz przydatnych w codziennych sytuacjach.

 

Najnowsze posty

25 maja 2024
W dzisiejszym świecie, w którym handel i współpraca biznesowa przekraczają granice państw, znajomość języka angielskiego
19 maja 2024
W kwestiach prawnych precyzyjne i jednoznaczne sformułowania to podstawa. W związku z tym znajomość specjalistycznego
11 maja 2024
Słownictwo związane z administracją to obszerny dział, obejmujący zagadnienia związane z organizacją codziennej pracy biura,
05 maja 2024
Rozmowy o pieniądzach są ważną częścią każdego języka. Pozwalają komunikować potrzeby i pragnienia oraz określać

© Copyright 2024 by Chatschool