Platforma do nauki angielskiego na żywo z lektorami I Chatschool

Bezpłatna lekcja

Umów bezpłatną lekcję

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool

Gry dla dorosłych

 

 

Civilization

 

Głównym celem w grach Civilization jest budowa i rozwijanie własnej cywilizacji. Gracz musi więc zarządzać między innymi rozwojem miast, gospodarką, wojskiem i podejmować strategiczne decyzje, aby rozwijać swoje terytorium lub odkrywać nowe ziemie.

 

Dlaczego jest dobra do nauki angielskiego?

 

  • Gracze podkreślają, że przez to, że gra posiada dość dużo tekstu i autentycznych cytatów ważnych osobowości z danej epoki, jest świetna dla tych, którzy chcą rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem po angielsku. Ponadto złożoność gry gwarantuje naukę bardzo różnorodnego słownictwa ze sfery polityki, nauki, gospodarki, kultury itd.

 

Gry dla dorosłych do nauki angielskiego

 

 

The Sims

 

The Sims to popularna seria symulacyjnych gier komputerowych, która umożliwia graczom wcielenie się w rolę twórców i kontrolowanie wirtualnych postaci, zwanych Simami. Gra oferuje pełną swobodę i interakcję w wirtualnym świecie, gdzie gracze mogą kształtować życie swoich Simów, zarządzać ich codziennymi aktywnościami, karierami, relacjami społecznymi i wiele więcej.

 

Gracze mają możliwość projektowania i budowania domów, zakupu mebli i dekoracji. Mogą również rozwijać umiejętności swoich Simów, takie jak gotowanie, muzyka, sztuka, sporty czy umiejętności techniczne.

 

Dlaczego jest dobra do nauki angielskiego?

 

  • Dzięki eksploracji różnych aspektów życia Simów poznajesz słownictwo używane na co dzień. Simy prowadzą rozmowy, nawiązują relacje i komunikują się z innymi postaciami, dzięki czemu Ty rozwijasz swoje umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

 

Telltale Games

 

Gry Telltale to seria przygodowych gier komputerowych. Gry mocno opierają się na fabule i silnie rozwiniętych charakterach. Gracze wpływają swoimi decyzjami na rozwój fabuły i efekt końcowy.

 

Seria gier Telltale obejmuje różnorodne tytuły. Niektóre są adaptacjami znanych historii, a niektóre oryginalnymi produkcjami. Należą do nich takie tytuły jak "The Walking Dead", "The Wolf Among Us", "Game of Thrones", "Batman", "Minecraft: Story Mode" i wiele innych.

 

Dlaczego jest dobra do nauki angielskiego?

 

  • Gry Telltale często określane są jako interaktywne opowieści. Tak jak opowieści tradycyjne rozwijają słownictwo i rozumienie dialogów i narracji. To jakie decyzje podejmiemy, zależy od naszego zrozumienia historii. Gracze mają więc dobrą motywację do nauki!

 

Gry dla dorosłych do nauki języka angielskiego

 

 

Legend of Zelda : Breath of the Wild

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild została uznana za jedną z najlepszych gier wszech czasów. Jest to epicka gra przygodowa, której akcja toczy się w fikcyjnym świecie Hyrule, gdzie gracz wciela się w rolę Linka.

 

Bohater ten zostaje zbudzony po stuleciach snu, aby odkryć, że światu grozi zagłada. Link rusza ocalić uwięzioną księżniczkę Zeldę i ocalić Hyrule.

 

Dlaczego jest dobra do nauki angielskiego?

 

  • Główną cechą Breath of the Wild jest wspaniały wizualnie, otwarty świat, który gracze mogą swobodnie eksplorować w poszukiwaniu wskazówek. Gra posiada dużo dialogów i zagadek, co jest świetnym sposobem doskonalenia umiejętności rozumienia tekstu i poszerzania swojego słownictwa.

 

 

W video poniżej znajdziesz dodatkowe pomysły na naukę języka angielskiego poprzez gry:

 

 

Szkoła języka angielskiego dla dorosłych Chatschool
Gry do nauki angielskiego — interaktywna nauka dla dzieci i dorosłych

Gry do nauki angielskiego — interaktywna nauka dla dzieci i dorosłych

18 sierpnia 2023

Tradycyjne metody nauki języka angielskiego bywają monotonne. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy sięgać po alternatywne sposoby na naukę jak: seriale, filmy, bajki lub blogi po angielsku. Następną opcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych są gry. Dzięki nim edukacja sprawia większą przyjemność, przez to staje się bardziej efektywna.

 

Spójrzmy na kilka przykładów gier, które wzbogacą Twoją (lub Twojego dziecka) naukę angielskiego.

 


 

Spis treści:

 


 

Gry komputerowe do nauki angielskiego — interaktywna nauka i rozrywka dla dzieci i dorosłych

 

 

Gry dla dzieci

 

 

Starfall’s ABCs

 

Ta strona oferuje gry dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Nauka zaczyna się od alfabetu, a dla dzieci gotowych przejść dalej są następne poziomy skupiające się na nauce czytania.

 

Gry dla dzieci do nauki angielskiego

 

Splash Learn

 

To nie jedna gra, a cała platforma edukacyjna, która oferuje naukę poprzez gry dla dzieci od wieku przedszkolnego do 10-11 latków. Gry są zróżnicowane i świetnie łączą naukę z zabawą.  Wszystkie gry są bogato ilustrowane, pełne kolorów i animacji, co zachęca dzieci do aktywnego uczestnictwa w nauce.

 

Gry ukierunkowane na naukę języka angielskiego pomagają w rozwijaniu umiejętności czytania, pisania, rozumienia ze słuchu i gramatyki. Wszystkie są dostosowane do wieku dziecka.

 

 

Blending Sounds Photoshoot

 

Gra Blending Sounds Photoshoot pomaga dzieciom opanować umiejętność łączenia dźwięków w słowach. W trakcie interaktywnej rozgrywki dzieci muszą rozdzielić słowo na poszczególne dźwięki i potem je scalić, aby odnaleźć ukryte na ekranie obrazy. W miarę postępów słowa stają się bardziej złożone, co pobudza ciekawość i motywuje do dalszej nauki.

 

 

Gry dla dzieci do nauki języka angielskiego

 

Animal Words

 

Jedna z najlepszych gier online ucząca języka angielskiego. Celem gry jest nauka nazw zwierząt i ich pisowni w języku angielskim. Dzieci muszą zidentyfikować obrazek przedstawiający zwierzę i poprawnie przekleić litery, aby odgadnąć jego nazwę, zanim skończy się czas.

 

Ta gra doskonale rozwija słownictwo i pisownię u dzieci, jednocześnie rozwijając umiejętność rozpoznawania obrazków.

 

Autor Joanna Leporowska

 

 

Absolwentka Filologii Nowogreckiej na UAM w Poznaniu, tłumaczka angielskiego, poliglotka i pasjonatka językoznawstwa. Już w przedszkolu zdecydowała, że musi "mówić jak Anglik" co przydało się, gdy przez ostatnie dziesięć zatrzymał ją wymarzony Londyn i praca dla Royal Academy of Arts czy Tate. Nauczanie języka angielskiego to pasja, w której od zawsze dąży przede wszystkim do pokazania żywego języka za regułkami książkowymi, czego w szkolnej edukacji często brakuje.

 

Najnowsze posty

14 kwietnia 2024
Programy wellbeing dla pracowników mają na celu poprawę ich dobrostanu fizycznego i psychicznego oraz utrzymanie
07 kwietnia 2024
Aby przyciągnąć i zatrzymać najwyższej klasy talenty, pracodawcy muszą dbać o motywację swojej kadry, oferując
30 marca 2024
Pracownicy działów zasobów ludzkich (Human Resources) na co dzień spotykają się z żargonem biznesowym, idiomami
23 marca 2024
Sprawna komunikacja wewnętrzna w firmie to coś, czego nie należy przeceniać. Aby Twoi pracownicy mogli

© Copyright 2024 by Chatschool